Akıllı Telefonlar

Huawei P20 ne zaman tanıtılacak?

Dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Huawei, yeni amiral gemisi olan Huawei P20’yi yakında tüketicilerin beğenisine sunacak. Henüz cihaz hakkında çok az bilgiye sahip olmakla birlikte cihaz ekranının nasıl olacağını öğrenmiş olabiliriz.

Son olarak Mate 10 Pro ile büyük bir başarı yakalayan Huawei, bir taraftan yeni piyasaya süreceği telefonlarının hazırlıklarını sürdürüyor. Huawei’nin bu yıl teknoloji tutkunlarına P20, P20 Plus ve P20 Pro modellerini beğenisine sunması bekleniyor.

Yeni gelen bilgilerde ise telefonun P20, P20 Plus ve P20 Pro ismiyle geleceği belirtiliyor. Telefonun yeni yayınlanan taslak tasarımlarına bakıldığında P20 serisinde üç adet kameranın yer aldığı görülüyor.

Huawei P20’nin ince ekran çerçeveleri göze çarpıyor. Galaxy Note 8 ve iPhone X’da olduğu gibi P20’nin de ince ekran çerçevesiyle sonsuz ekran deneyimi yaşatması bekleniyor.

Kulağımıza gelen son haber ise çift kameranın yanına ekstradan bir kameranın geleceği yönünde. P20’de yer alacağı belirtilen 40 megapiksel çözünürlüklü üçüncü kameranın 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. “Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor. Yeni sensör ve optikler yardımıyla kameranın yüzde 100’den daha fazla ışık alabileceği söyleniyor. Telefondaki diyafram değeri ise henüz açığa çıkmış değil. P20’nin arka kamerasıyla birlikte ön kamerasının da fark yaratması bekleniyor.  Selfie çekiminden hoşlanan kullanıcılar için telefonun ön tarafında 24 megapiksellik kameranın yer alacağı iddia ediliyor.

Huawei P20 Serisi

huawei p20

Görsellerde parmak izi okuyucunun P20 ve P20 Plus’ta home tuşunda yer alacağı gözlemleniyor. P20 Pro’da ise home tuşu olmadığı için üç kamera kurulumunun altına konumlandırılmış.

huawei p20 pro

Cihazlardaki ekran-gövde oranına baktığımızda ise, P20 ve P20 Plus’ta birbirine yakın bir oran bulunuyorken P20 Pro’da ise iPhone X’a benzer bir tasarım bulunuyor. Hatta iPhone X’daki üst çentiğin kullanıcılar tarafından bir hayli eleştirildiğini göz önüne alırsak, Huawei’in de başına aynı durum gelebilir.

huawei p20 plus

Huawei P20 serisinin çıkış tarihi olarak da 26 Şubat – 1 Mart’ta düzenlenecek MWC 2018 etkinliğinin belirlendiği gelen bilgiler arasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir